Sdílet na Facebooku

Chorvatsko a přátelská Dalmácie

Právě jste zavítali na web věnovaný Chorvatsku a hlavně jeho nádhernému jižnímu pobřeží, které se od pradávna nazývá Dalmácie. Nám tedy nezbývá nic jiného, než vás tu přivítat a popřát vám příjemnou návštěvu těchto stránek. Dalmácie byla od pradávna považována za nejkrásnější místo v Středomoří, kam se jezdili rekreovat dokonce i římští císaři. To je dáno nejenom její výhodnou polohou a nádherným přírodním reliéfem, které vytvářejí úchvatná panorama tyrkysově průzračného moře, ze kterého se zvedají majestátné hřebeny hor, ale i bohatou kulturou místních lidí a pohodovou atmosférou, která zde panuje.

Z toho důvodu vznikl i tento web, aby vás seznámil s těmito krásami Dalmácie a zároveň vybavil i dalšími podstatnými a zajímavými informacemi, které potřebujete, než se rozhodnete do Dalmácie vydat na dovolenou. Chtěli bychom vás seznámit nejenom s turistickými lákadly, jako jsou nádherné pláže a jejich promenády, zábavní centra a aquaparky, ale i s bohatou kulturou místních lidí, městy a jejich zajímavou tisíciletou historií nebo výbornou místní kuchyní, uspokojí i ty nejnáročnější gurmány. Zároveň zde naleznete i praktické informace týkající se dopravy, státních svátků, dostupnosti služeb, cenách nebo počasí. Zkrátka doufáme, že vám tyto stránky pomůžou se všech potřebných informací, které vám pomůžou se strávením nádherné dovolené.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou virtuální návštěvu tohoto webu o dalmatském pobřeží v Chorvatsku, ale následně i tu pravou – skutečnou.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.