Sdílet na Facebooku

Sveti Petar na Moru

Obec Sveti Petar na Moru je dlouhá úzká vesnice při pobřeží. Vesnice se nachází 18 kilometrů na jih od Zadaru a jen pouhých 9 kilometru na sever od známého letoviska Biograd na Moru. Vesnice má pouhých pár stovek obyvatel, ale v turistické sezoně se rozrůstá do velikosti menšího města. Sveti Petar na Moru může nabídnout hlavně krásné pláže a relaxaci u vody. Přímo v obci sice žádné další zajímavosti nejsou, ale pokud máte rádi památky nebo přírodní parky, tak v blízkém okolí je celkem široký výběr. Hned nad městem jsou také malé kopečky, což je příjemné zpestření oproti okolní rovné krajině.

Jinak Sveti Petar na Moru je očividně osadou, která vyrostla kolem hlavní silnice, ze které se rozbíhají ulice k jednotlivým domům. Na severu města vyrostla spousta nových domů a také kemp, takže je zde poměrně rušno. Sveti Petar na Moru nemá žádný pořádný přístav, ale jenom několik větších mol u kterých se dá většinou i koupat.

A na závěr ještě jeden až nádherně kýčovitý západ Slunce ve Svetem Petaru na Moru.

1 Komentář

Ve Sveti Petaru na Moru jsem byl již dvakrát a v budoucnu se tam plánuji opět vrátit. Trávil jsem zde zatím jedny z nejhezčích dovolených.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.