Sdílet na Facebooku

Klidná obec Drage

Drage je malá pobřežní obec. Nachází se ve středu Dalmácie naproti malému ostrůvku Vrgada. Nejbližší města jsou Pakoštane vzdálené 4 kilometry na sever a pak Pirovac vzdálený asi 13 kilometrů na jih. Obec Drage se také nachází na úzkém pruhu země, který odděluje Jaderské moře a Vranské jezero. Trvale zde žije 805 obyvatel.

Drage je poměrně klidné a tiché dalmatské letovisko, které si stále zachovalo hodně ze své původní atmosféry. Pobřeží je zde poměrně členité s mnoha zátokami a písčitými plážemi.

Ještě poměrně nedávno se místní obyvatelé zabývali převážně zemědělstvím a rybolovem. V posledních 15 letech se ale situace s rozvojem cestovního ruchu dramaticky mění. Dnes je zde prý na 250 turistických domů a apartmánů.

  

Velkou výhodou Drage je, že leží přímo na Jadranské magistrále, takže sem není problém se dopravit. Samotné městečko je soustředěno kolem zátoky, která slouží i jako přírodní přístav. Tedy přístav, je zde vlastně jenom pár mol pro menší lodě. Jinak se jedná o opravdu poklidnou a roztroušenou obec. Nejvíce domů je soustředěno kolem hlavní silnice. Směrem k pobřeží pak osídlení řídne. Zajímavé je, že ani okolí přístavu, není úplně celé zastavěné.

Zajímavostí Drage je, že má ještě druhé městské jádro. To se nachází asi kilometr na jih a je směrováno směrem do moře. V kopcovité krajině, je zde kolem dvou hlavních ulic nahňácáno mnoho domů. Dokonce zde mají i vlastní malý přístav.

  

  

2 Komentáře

denisa.cz napsal/a:

drage je pěkné místo pro klidný odpočinek

denisa.cz napsal/a:

drage je klidné místo pro odpočinek vše potřebné k dispozici

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.