Sdílet na Facebooku

Mapy Dalmácie a Chorvatska ke stažení

Na této stránce jsme pro vás připravili několik jednoduchých, ale užitečných map, které se vám můžou hodit při cestě do Chorvatska (hlavně do Dalmácie samozřejmě). Mapy jsou různě zaměřeny a každá zobrazuje trochu něco jiného. Je tedy jenom na vás které si nakonec vyberete a jak s nimi naložíte. Můžete si je uložit do vašeho notebooku, mobilu, tabletu nebo třeba i vytisknout. Snad vám tedy tyto mapy pomůžou alespoň se trochu zorientovat.

Kreslená mapa Dalmácie 1895 x 1531 px, 448 Kb)– Velmi pěkná zjednodušená mapa srdce Dalmácie mezi městy Zadar, Šibenik a Split. Na této mapě jsou krásně poznat všechny důležité města i ostrovy.

Mapa Dalmácie

 

Mapa chorvatských žup (588 x 588 px, 20 KB) – Chorvatsko se administrativně dělí na takzvané župy. Každá župa má svůj sněm a vládu volenou na čtyři roky. Tedy něco podobného jako naše kraje. S tím rozdílem, že žup je v Chorvatsku 21, takže jsou o dost menší. Území Dalmácie leží ve 3 – 4 župách.

Mapa chorvatských žup

 

Dopravní Mapa(1617 x 1403 px, 301Kb) Jednoduchá mapa Chorvatska, která se často rozdává hned na hranicích a je k dostání také zdarma ve všech turistických info centrech. Najdete na ní vše důležité: dálnice, hlavní silnice, města a národní parky.

 

Turistická mapa zajímavostí(1700 x 1531 px, 551Kb) Zjednodušená a stylizovaná mapa se zajímavostmi Chorvatska typickými pro každý region. Mapa je sice zjednodušená, ale přesto vás dobře seznámí s věcmi typickými pro každou oblast.

 

Satelitní snímek(1280 x 1056 px, 300Kb) Spíše pro zajímavost si můžete prohlédnout satelitní snímek Dalmácie a celého Chorvatského pobřeží, které je nejenom neskutečně členité, ale i krásné.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.